״אני אוהב אנשים, אוהב לעזור, אוהב אתגרים, אני סקרן גדול, אוהב חידושים, אוהב ריגושים, אוהב את הבלתי נודע...״

אילן לב

אילן לב, יליד 1939, נולד בקיבוץ גן שמואל, החל את דרכו כחקלאי, ואחרי כן עסק בהוראה, באמנות, ובאומנויות גוף. למד מתמטיקה וכלכלה. היה הכלכלן של חברת טבע, ולאחר מכן, הכלכלן הראשי של אסם.

הוא נשוי בשלישית לשירז בן יהודה ואבא לשני ילדים מנישואיו הנוכחיים שי וזוהר.

את אשתו הראשונה איבד שנתיים אחרי נישואיהם.

מנישואיו השניים עם הפסנתרנית נעמי לב נולדו להם ארבעה ילדים:

אדי הבכור, שהיה טייס בצה"ל ונהרג ב-1981 בתאונת טייס.

תומר, פסנתרן ופרופסור למוזיקה ומנהל האקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב

נמרוד שהוא מוזיקאי וחתום על להיטים מוכרים

נועה לב, שעבדה בעבר בטלוויזיה וכיום עוסקת בטיפול.

דרכי אל השיטה

הוסמכתי לטפל בשיטות רפלקסולוגיה, ביו-אנרגיה ופלדנקרייז, ואלה שימשו את סביבת העבודה הטיפולית שלי במשך 30 השנים האחרונות. עליהן הסתמכתי ומהן קיבלתי השראה בדרך התפתחותי עד לעיצוב השיטה החדשה, שיטת אילן לב. השיטה נולדה כמענה על צרכי המטופלים שלי, ועשתה כברת דרך עצמאית עד שהגיעה למה שהיא היום.

מטופלים מגיעים אלי עקב כאבי-גוף, קשיים בתפקודם המוטורי וצורך בשיפור באורחות-חייהם. חלקם מגיעים לטיפולי חירום וחלקם לטיפולי שגרה, בדרך כלל לאחר שלא נמצא להם כל פתרון אחר. מגוון הנושאים רחב ביותר.

בין מטופליי מוזיקאים ורקדנים רבים, ביניהם רקדני להקת המחול בת-שבע , ונגנים בתזמורת הפילהרמונית הישראלית. אני מוכר כמטפל וכמדריך ברחבי העולם, ועיקר פעילותי בישראל, בארה"ב ובאירופה.

מה הביא אותך לטפל באנשים?

אני אוהב אנשים, אוהב לעזור, אוהב אתגרים, אני סקרן גדול, אוהב חידושים, אוהב ריגושים, אוהב את הבלתי נודע ושמח לעשות בו שימוש, לוקח אחריות ללא פשרות, אוהב חמלה, אוהב תקווה, אוהב ניצוץ בעיניים, מחפש התלהבות, רגשות והתרגשות, ורואה בכל אלה את טעם החיים. חשוב לי מאד להפעים את הזולת שמולי ואיתי בכל אלה, ורואה בכל אלה חומרים של דיאלוג אמיתי, פורה ומפרה, בסיס לנתינה אינסופית...

אני אוהב תנועה, אוהב מגע, אוהב תקשורת אנושית עמוקה. אוהב הסרת מכשולים, מחפש אופקים חדשים ורוצה לשתף בהם רבים אחרים. אני לא אוהב מוסכמות, לא אוהב דעות קדומות, לא אוהב תכתיבים. אוהב אופציות ופתיחות, מעודד הזדמנויות, אוהב לשתף, ונותן כבוד לאחרים. כואב את כאבם של אחרים ושמח בשמחתם. לא נשאר מהצד...

עברתי הרבה בחיי, קיבלתי הרבה וגם נתתי, נתרמתי הרבה מאלה שהיו לצידי לאורך הדרך והם עדיין איתי, וגם מאלה שאינם עוד ורק רוחם איתי. לאחר אבדן בני הבכור, בצבא, לא יכלו כל אלה שלא להבשיל ולהוביל אותי אל המסלול הטיפולי בכל עוצמתו...

אני חייב את תודתי לכל אלה שהובילו אותי מכל עיסוקיי הרבים אל המסלול הטיפולי. דרך רפלקסולוגיה, ביו אנרגיה, ובמיוחד פלדנקרייז (שאני רואה עצמי כממשיך דרכו, ומפתחה בדרכי) הגעתי אל דרכי הייחודית בטיפול אותה אני מציע למטופליי, ולממשיכי דרכי שיבואו אחרי.

אילן לב